Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон: ЕУ не смее да биде „заложник“ на Брегзит

Францускиот претседател Емануел Макрон кој денеска во Париз имаше средба со ирскиот премиер Лео Варадкар, не ја криеше вознемиреноста за Брегзит, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close