ЕвропаЕвропа.Портал

Ковени: Нема да не повлечете од единствениот пазар

Ирскиот министер за надворешни работи Сајмон Ковени денеска изјави дека Ирска нема да дозволи сценарио во кое Велика Британија излегува од Европска Унија без договор и со тоа ја повлекува Ирска од единствениот пазар.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close