Sport.SlajderКошаркаРезултати

Клиперс намалиja против Голден стејт, Хјустон оди во четвртфиналето на НБА-плејофот

Екипата на Хјустон рокетс е шестиот учесник во четвртфиналната фаза од разигрувањето за титулата во НБА-лигата. Пласман меѓу осумте најдобри рано утрово пропушти да избори актуелниот шампион Голден стејт. Ова е епилогот по двата натпревара одиграни ноќта среда кон четврток.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close