Svet.SlajderСветСвет.Портал

Казахстан преминува на употреба на латиница

Новиот претседател на Казахстан Касим-Жомарт Токаев оцени дека преминувањето кон употреба на латиницата е една од клучните етапи во духовната модернизација на земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close