Svet.SlajderСветСвет.Портал

Извештај: Пилотите на „Етиопијан ерлајнс“ ги следеле процедурите

Пилотите на компанијата „Етиопијан ерлајнс“ правилно ги следеле  процедурите, кога нивниот авион Боинг 737 МАКС 8 неколку пати тргнал со носот надолу пред да се урне на 10 март, при што загинаа 157 луѓе, соопштија денеска етиопските власти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close