0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderKorrespondentë MKD

Ivanov: Të gjithë qytetarët të jenë unik dhe të bashkuar

Festat janë ditë kur jemi së bashku me më të afërmit, kur festojmë, kur gëzohemi dhe ngrihemi. Dëshiroj që gjatë gjithë vitit të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë të bashkohen dhe të gjithë së bashku t'i tejkalojnë të gjitha sfidat me të cilat përballen në jetë.

Ohër, 28 prill 2019 (MIA) – Festat janë ditë kur jemi së bashku me më të afërmit, kur festojmë, kur gëzohemi dhe ngrihemi. Dëshiroj që gjatë gjithë vitit të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë të bashkohen dhe të gjithë së bashku t’i tejkalojnë të gjitha sfidat me të cilat përballen në jetë.

Dëshiroj të gjitha të mirat për të gjithë, të jemi të bashkuar së bashku të mendojmë për gjithë atë që pason dhe që e lëmë në trashëgimi për të gjitha brezat.

Këtë e theksoi sot presidenti Gjorge Ivanov, i cili së bashku me familjen mori pjesën në meshën solemne të mëngjesit në kishën “Shën Gjergji” në Ohër me rastin e festës së Pashkëve. mb/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close