БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај: Могерини ни предизвика политички трауми

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај на денешното одбележување на тригодишнината од потпишувањето на Договорот за стабилизација и асоцијација  рече дека неговата Влада не успеала да се соочи успешно со сите предизвици од спогодбата поради потешкотиите на кои наидува при комуникацијата со шефицата на дипломатијата на Европската унија, Федерика Могерини, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close