ЕвропаЕвропа.Портал

Група британски пратеници се обидува да ја принуди Меј на дополнителни одложувања на Брегзит

Група британски пратеници денеска соопшти дека ќе се обидат да усвојат закон кој би ја принудил премиерката Тереза Меј да побара одложување на британското заминување од Европската унија, и со тоа би се спречило потенцијално хаотично сценарио на напуштање на Унијата без договор на 12 април.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close