ЕвропаЕвропа.Портал

„Газета“: Зеленски може ќе биде убиен пред вториот круг од претседателските избори

Комичарот Володимир Зеленски, кој освои најмноги гласови во првиот круг на претседателските избори во Украина, може да биде убиен пред вториот круг, вели новинарот на руска „Газета“, Максим Шевченко.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close