Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Француски министер: Спречен голем терористички напад

Француските власти спречија терористички напад и приведоа четири лица.

Париз, 29 април 2019 (МИА) – Француските власти спречија терористички напад и приведоа четири лица.

-Имавме доволно докази за да веруваме дека е планиран голем напад, изјави министерот за внатрешни работи, Кристоф Кастнер.

Неименуван полициски извор изјави дека четирите лица се уапсени поради сомневање за набавка на оружје „за да извршат терористички чин”. зш/

Back to top button
Close