Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ под истрага за софтверите на Мајкрософт

Европската служба за заштита на податоци (ЕДПС) отвори истрага за софтверите на Мајкрософт што се користат во европските институции со цел да се провери дека овие производи ги почитуваат европските закони за заштита на личните податоци, јави дописничката на МИА од Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close