0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Де Лаурентис: Натпреварите се добиваат со тимска игра, доказ за тоа е неуспехот на Јувентус во ЛШ

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, рече дека еден играч не е гаранција за успех, а доказ за тоа е елиминацијата на Јувентус во Лигата на шампионите. Тој потенцираше дека Кристијано Ронладо не успеа да му помогне на клубот од Торино да го освои европскиот трон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close