БалканБалкан.Портал

Чавашоглу: Турција му дава континуирана поддршка на Мадуро

Шефот на турската дипломатија Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Турција му пружа континуирана поддршка на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро и оти планира да ја продлабочи соработката со Каракас „на сите полиња“ и покрај американските пристисоци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close