Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Брисел: Нема позначајно подобрување на безбедноста во сообраќајот во ЕУ

Европската комисија денеска ги презентираше последните резултати за состојбата со сообраќајната безбедност во ЕУ, која не покажува драстични знаци на подобрување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close