Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

БиХ суспендирана од ПССЕ

Босна и Херцеговина до крајот на годинава ќе биде суспендирана од работата на Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ), бидејќи во рок од шест месеци по одржувањето на општите избори не назначи нови претставници во тоа тело, изјави денеска известувачот на Советот за БиХ, Тини Кокс.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close