РезултатиФудбал

Бензема двоен стрелец во триумфот на Реал над Еибар

Со два гола, постигнати во 59. и 81. минута, Карим Бензема му донесе победа на Реал Мадрид над Еибар на денешниот натпревар одигран на „Сантијаго Бернабеу“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close