0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерПолитика

Одобрен предлог-законот за пристапниот протоколот за НАТО

Белгискиот Совет на министри синоќа го одобри предлог-законот за пристапувањето на Северна Македонија во НАТО, прв чекор кон целосна ратификација јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close