БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Апостолова: Премиерот да ја преиспита одлуката за таксата на српскиот увоз

Шефицата на Канцеларијата на Европската унија во Косово, Наталија Апостолова го повика премиерот Рамуш Харадинај да ја преиспита одлуката за такса од 100 отсто на увозот од Србија и Босна и Херцеговина, оценувајќи дека таа е спротивна на Договорот за стабилизација и асоцијација (ДСА), јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close