Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

АКП поднесе жалба на изборните резултати во Истанбул

Партијата на правдата и развојот (АКП) на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган поднесе жалба на резултатите од локалните избори во сите 39 окрузи во Истанбул, откако според преброените гласови  победи кандидатот на Републиканска народна партија (ЦХП).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close