Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Зеленски: Украина треба да преговара со Русија

Комичарот, кој води во украинската кампања за претседателски изори, Владимир Зеленски вели дека Украина треба да преговара со Русија за ставање крај на конфликтот на исток.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close