0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Закерберг: Фејсбук отсега повеќе ќе се грижи за приватноста на корисниците

Марк Закерберг вети дека неговиот тим ќе се погрижи во иднина Фејсбук да овозможи поголема заштита на личниот живот на корисниците, со цел да се врати довербата во платформата

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close