0_Македонија.ПорталГраѓански секторДописници МКДОпштински вестиПолитика

Заев: Опозицијата не помогна во најкрупните одлуки за државата

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја чувствуваме рефлексијата. Веќе никој не го оспорува индетитетот на Македонцитте и останатите заедници во државата. Имаме држава признаена од сите, рече премиерот Зоран Заев на денешната трибина во Куманово - „Фер општество-шанса за сите“.

Back to top button
Close