Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

За ЕК е „неприфатливо“ пишувањето на парискиот весник „Либерасион“

Европската комисија денеска ги оцени како „неприфатливи наводните сомневања и инсинуации" кои се најдоа во една статија во францускиот дневен весник „Либерасион“ за самоубиството на еден висок официјален претставник на Комисијата, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close