БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Вучиќ: Албанците не сакаат дијалог, Србија одлучно ќе одговори

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека косовските Албанци со усвоената Палатформа, покажале дека никогаш не сакале дијалог и дека ни во иднина нема да го сакаат, а одговорот на Србија ќе биде одлучувачки, сериозен и цврст.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close