ЕвропаЕвропа.Портал

Вебер: Орбан треба повторно да стекне доверба кај партиите од ЕПП

Унгарскиот премиер Виктор Орбан треба да направи повеќе за неговата партија Фидес да не биде исклучена од Европската народна партија (ЕПП), изјави денеска лидерот на парламентарната група на ЕПП, Манфред Вебер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close