0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Вардар со втора победа над Загреб го потврди четвртфиналето во ЛШ

Ракометарите на Вардар изборија пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва и во реваншот во Скопје триумфираа над Загреб, овој пат со 32:30, полувреме 19:13.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close