0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Училиштата во Босна сè уште се поделени: Децата не сакаат да го носат товарот на војната

Часовите се одржуваат со половина час пауза меѓу двете страни, за да се спречи децата да се дружат за време на одморот. Има и затворена сала за физичко што ја користат само хрватски ученици, додека оние од државното училиште часот по физичко го одржуваат во блискиот парк

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close