СветСвет.Портал

Ученички протести ширум светот поради климатските промени

Илјадници ученици ширум светот излегоа денеска на протест поради климатските промени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close