ЕвропаЕвропа.Портал

Тужба против Фејсбук и Јутјуб поради емитување снимка од масакрот во Крајстчрч

Францускиот муслимански совет (ЦФЦМ), водечки претствник на муслиманите во Франција, денеска соопшти дека ги тужи Фејсбук и Јутјуб, бидејќи емитувале снимка од масакрот во Крајстчерч.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close