ЕвропаЕвропа.Портал

Тужба против Фејсбук и Јутјуб поради емитување снимка од масакрот во Крајстчрч

Францускиот муслимански совет (ЦФЦМ), водечки претствник на муслиманите во Франција, денеска соопшти дека ги тужи Фејсбук и Јутјуб, бидејќи емитувале снимка од масакрот во Крајстчерч.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close