СветСвет.Портал

Турската полиција употребила водени топови против приврзаници на ПКК

Турската полиција пукала од водени топови врз околу 100 луѓе кои денеска се обиделе да го посетат гробот на Зулуф Гезен, член на ПКК кој починал во затвор, а потоа и привела некои од нив.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close