БалканБалкан.ПорталСвет

Турција преговара со САД и Русија за офанзива во Сирија

Анкара преговара со САД и Русија за можна офанзива на турската Армија во регионот на североисточна Сирија, кој сега е под контрола на силите на сириските Курди, соопшти Министерството за одбрана  на Турција. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close