Дописници СветСветСвет.Портал

Трамп со указ ги приземји авионите „Боинг 737 Макс“ во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска потпиша указ со кој и се наредува на Федералната администрација за авијација (ФАА) итно да ги приземји сите авиони „Боинг 737 Макс“ кои се уште се во употреба во САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close