Svet.SlajderСветСвет.Портал

Трамп: Најверојатно ќе разговарам со Путин и Си за Венецуела

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека најверојатно ќе разговара за венецуелската криза со претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин и Си Џинпинг.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close