0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëZgjedhjet presidenciale 2019

Timonie: Zgjedhjet presidenciale të jenë korrekte, të mos kontestohen rezultatet

Keni tre kandidatë të shkëlqyer për president dhe shteti duhet të krenohet me ta. Gara duhet të luhet në mënyrë korrekte, në atmosferë të qetë dhe demokratike dhe askush të mos i kontestojë rezultatet e zgjedhjeve, ka thënë kështu ambasadori francez Kristijan Timonie.

Kriva Pallankë, 27 mars 2019 (MIA) – Keni tre kandidatë të shkëlqyer për president dhe shteti duhet të krenohet me ta. Gara duhet të luhet në mënyrë korrekte, në atmosferë të qetë dhe demokratike dhe askush të mos i kontestojë rezultatet e zgjedhjeve, ka thënë kështu ambasadori francez Kristijan Timonie.

“Kjo do të jetë shumë me rëndësi për vendimet në muajin qershor, të mund ta kthejë faqen e re nga 27 prilli, për realizimin e synimeve dhe interesave të përbashkëta, hyrje në BE dhe NATO”, theksoi Timonie në takimin me kryetarin e Kriva Pallankës, Borhanço Micevski.

Timonio mbrëmë e vizitoi Komunën e Kriva Pallankës me rastin e edicionit të 7 të Natës frankofone. ib/fb/

Back to top button
Close