ЕвропаЕвропа.Портал

Тајани се извини за пофалните зборови за Мусолини

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани денеска се извини поради неговата изјава дека италијанскиот фашистички диктатор Бенито Мусолини „направил и некои позитивни работи“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close