0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Светските лидери го опсипаа Трамп со подароци, Кина и Саудиска Арабија најдарежливи

Странските лидери го опсипаа американскиот претседател Доналд Трамп и неговото семејство со повеќе од 140.000 долари во подароци за време на првата година помината во Белата куќа. Меѓу оние, кои му врачија најскапи подароци се Кина и Саудиска Арабија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close