БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Субвенциите за јаглен во Западен Балкан во 2017 изнесувале над 1,2 милијарди евра

Директните и индиректните субвенции за јаглен во земјите од Западниот Балкан во текот на 2017 година изнесувале 1,2 милијарди евра, предупредија европските невладини организации „Мрежа за климатска акција“ и „Бенквоч“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close