Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Стотина мигранти успеаја да навлезат во пристаништето во Кале

Стотина мигранти успеале да навлезат во пристаништето Кале (Па-де-Кале), а педесетина од нив успеале да се искачат на ферибот кој пристигнал од Англија, притоа најмалку 46 лица беа уапсени, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close