БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Средба Катругалос – Чавушоглу во Брисел

Министрите за надворешни работи на Грција и Турција, Јоргос Катругалос и Мевљут Чавушоглу се сретнаа на маргините на Конференцијата посветена на Сирија, што се одржува во Брисел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close