БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Средба Чавушоглу-Катругалос: Волја за намалување на тензиите во Егејското Море

Мерките за градење доверба, меѓународното право, кипарското прашање, соработката во Егејското Море и „муслиманското малцинство“, беа дел од темите за кои разговараа министрите за надворешни работи на Турција и на Грција, Мевљут Чавушоглу и Јоргос Катругалос на нивната денешна средба во Анталија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close