СветСвет.Портал

Смирнов: Се интензивира активноста на ИД во северен Авганистан

Меѓународната терористичка група Исламска држава зајакнува во северниот дел на Авганистан, а тоа претставува голема закана за регионалната безбедност на земјите членки на Шангајската организација за соработка (СЦО), изјави денеска претседателот на Советот на регионални антитерористички структури (РАТС) и првиот заменик директор на Федералната безбедносна служба на Русија (ФСБ) Сергеј Смирнов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close