БалканБалкан.Портал

Словенечки и американски војници на зедничка вежба „Липицанер Пет“

Заедничката вежба на словенечки вооружени сили и американски војници, наречена „Липицанер Пет", започнува денеска на воените полигони во Постојна и Ново Место.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close