БалканБалкан.Портал

Словенечки и американски војници на зедничка вежба „Липицанер Пет“

Заедничката вежба на словенечки вооружени сили и американски војници, наречена „Липицанер Пет", започнува денеска на воените полигони во Постојна и Ново Место.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close