Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Скандал: Богати Американци давале поткуп за прием на нивните деца во престижен колеџ

Богати и славни личности во САД, вклучувајќи актери, адвокати, бизнисмени и лекари, давале поткуп и правеле махинации со сомнителни агенции за упис на нивните деца на прстижни факултети, како што се Корнел, Јејл и МИТ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close