СветСвет.Портал

Сириската војска бара Меѓународен суд за борците од ИД

Сириската војска, која го освои и последното упориште на т.н. „Исламска држава“ (ИД),  оцени дека е потребно пред меѓународен суд да се процесуираат повеќе илјади странци кои се бореја за самопрогласениот калифат.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close