0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Симовски го објави списокот на ракометарки за дуелите со Црна Гора

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата, која ќе се игра од 18 до 24 март.

Скопје, 11 март 2019 (МИА) – Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски, денеска го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата, која ќе се игра од 18 до 24 март.

Во овој период, сениорките ќе одиграат два контролни натпревари против репрезентацијата на Црна Гора.

Овие натпревари се подготовка за „жолто-црвените“ за настап во баражот за пласман на СП Јапонија, каде противник на Македонија е репрезентацијата на Словенија.

Првиот дуел против Црногорките е на 22 март од 17 часот во спортската сала „Автокоманда”, а во истата сала ден потоа се игра и втората контролна, од 12 часот. Натпреварите се од отворен карактер а влезот во салата е слободен.вз

Список на ракометарки за ЕХФ неделата:

Таг
Back to top button
Close