0_Sport,PortalFutbollSportSport.Slajder

Shorti në LE: Ajntrahti kundër Benfikës, derbi – Napoli Arsenali

Futbollistët e Ajntrahtit në çerek finalen e Ligës së Evropës do të luajnë kundër Benfikës, u vendos sot me shortin në Nion.

Nion, 15 mars 2019 (MIA) – Futbollistët e Ajntrahtit në çerek finalen e Ligës së Evropës do të luajnë kundër Benfikës, u vendos sot me shortin në Nion.

Në ferbin, Napoli do të luajë kundër gji9gantit londinez – Arsenalit. Në ndeshjet e tjera janë dueli spanjoll Viljareal – Valensia dhe Sllavia Praga – Çellsi.

Napoli / Arsenal – Vilareal / Valensia dhe Ajntraht / Benfika – Sllavia / Çellsi janë dneshjet në gjysmëfinale.

Ndeshjet e para të çerekfinale do të luhen më 11 prill, revanshet shtatë ditë më vonë, përderisa gjysmëfinalja do të luhet më 2 dhe 9 maj.

Finalja është më 29 maj në Stadiumin olimpik në Baku. ab/

Back to top button
Close