Svet.SlajderСветСвет.Портал

СБ на ОН ги одби и руската и американската резолуција за Венецуела

Советот за безбедност на ОН ги одби и руската и американската предлог резолуција за Венецуела, со што го продлабочи глобалниот раздор во врска со односот кон кризата во оваа јужноамериканска држава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close