ЕвропаЕвропа.Портал

Салвини: Помош за мигрантите, но не на италијанско тло

Министерот за внатрешни работи на Италија Матео Салвини денеска изјави дека на мигрантите, кои вчера беа спасени на отворено море, може да им биде пружена помош, но дека „нема да стапнат на италијанско тло“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close