ЕвропаЕвропа.Портал

Салвини: Помош за мигрантите, но не на италијанско тло

Министерот за внатрешни работи на Италија Матео Салвини денеска изјави дека на мигрантите, кои вчера беа спасени на отворено море, може да им биде пружена помош, но дека „нема да стапнат на италијанско тло“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close