Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД: Се подготвуваме за поагресивни кибер-операции пред изборите во 2020 година

САД се подготвуваат за поагресивни кибер-операции за соодветен удар соочени со зголемен број кибер-напади и закани за вмешување во претседателските избори во 2020 година. Тоа го изјави вчера пред комисија во Конгресот, Пол Накасони, началник на Кибер-командата на САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close