СветСвет.Портал

САД планираат отворање воена база во Полска

Потсекретарот за одбрана на САД задолжен за политички прашање Џон Руд на средби во Варшава со првите луѓе на полската одбрана, разговарал за отворање на американска воена база во Полска, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close